Rehabilitacja w biurze?

Rehabilitacja - Rydułtowy - ból kręgosłupa
Rehabilitacja – Rydułtowy – ból kręgosłupa
Rehabilitacja kręgosłupa Rybnik, Wodzisław Śląski

Bóle kręgosłupa to schorzenie, które dotyka nie tylko osób starszych czy ludzi wykonujących ciężką fizyczną pracę. Z powodu zmian zachodzących w społeczeństwie coraz częściej na dolegliwości bólowe kręgosłupa narzekają osoby młode, pracujące w biurze.

Oczywistym przyczynami bólu pleców są dla nas nadwaga oraz przeciążenia. W dzisiejszych czasach równie częstą przyczyną odczuwanego dyskomfortu są również praca biurowa i stres.

Dzisiaj chcę się skupić na osobach, które narzekają na ból pleców z powodu siedzącego trybu życia. Wiele osób uważa, że w przypadku „pracy za biurkiem” jest to nieuniknione, a jedyną ulgę mogą przynieść masaż oraz rehabilitacja. Jest to stwierdzenie prawdziwe, jeżeli mówimy o osobach, które nie starają się przecwidziałać regularnie pojawiającym się objawom bólowym.

Przeciwdziałać? Tak. Kręgosłup potrzebuje ruchu, aby pozostać giętkim. Pewnie zadają sobie Państwo pytanie w jaki sposób mam zapewnić kręgosłupowi ruch, jeżeli pracuję za biurkiem przez 8 godzin dziennie, a dodatkowo muszę do pracy dojechać samochodem i nie mam czasu na wykonywanie ćwiczeń w domu.

Odpowiedź jest prosta: ćwicz w biurze!

Nie mam tutaj na myśli skomplikowanych ćwiczeń, ale drobne nawyki, których wyrobienie pozwoli kręgosłupowi się zregenerować, a mięśniom odpocząć.

  • Zmieniaj pozycje! Dla kręgosłupa bardzo pożądanym jest, aby nie spędzać kilku godzin w jednej pozycji. Warto zmieniać pozycję siedzenia, gdyż dzięki temu różnicujemy nacisk wywierany przez nasze działo na poszczególne partie kręgosłupa.
  • Chodź! Masz ochotę napić się kawy? Nie proś o to wstającego kolegę, tylko idź razem z nim. Oderwiesz się od biurka na kilka minut, a kręgosłupowi dostarczysz porcji ruchu, która jest mu niezwykle potrzebna.
  • Przeciągaj się! Staraj się co pewien czas rozciągać mięśnie pleców. Drobne półobroty wykonywane w fotelu lub seria kilku skłonów to bardzo dobry pomysł, a nie poświęcisz mu więcej niż minuty.

Pamiętajcie: „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.