W naszym gabinecie fizjoterapii korzystamy z innowacyjnej metody terapeutycznej z wykorzystaniem sprzętu Doctor TECAR PLUS AVx włoskiego producenta Mectronic Medicale.

Urządzenie do służy do terapii TECAR (Transfer Energii Pojemnościowy i Rezystywny). Urządzenie to pozwala terapeucie na łączenie terapii TECAR z pracą manualną oraz kinezyterapią. Terapia ta wykorzystuje połączenie działania prądu zmiennego i fali radiowej z wiedzą oraz umiejętnościami fizjoterapeuty. Działanie fizykalne urządzenia pozwala na przyspieszenie metabolizmu tkanek oraz ich ukrwienie – co w połączeniu z przyjemnym oddziaływaniem ciepła na organizm Pacjenta sprawia, że terapia jest efektywna, a jednocześnie przyjemna.

Terapia TECAR wykazuje się działaniami przeciwbólowymi, przeciwobrzękowymi, biostymulacyjnymi, przeciwzapalnymi oraz rozluźniającymi. Urządzenie Doctor TECAR PLUS AVx pozwala terapeucie na pracę w trybie kondensacyjnym oraz rezystywnym, dzięki czemu wspomaga terapeutę zarówno w przypadku pracy nad tkankami bardziej uwodnionymi (mięśnie, układ limfatyczny) oraz tymi z mniejszą zawartością własną wody (więzadła, ścięgna czy tkanka kostna).

Urządzenie posiadane przez nas w gabinecie fizjoterapii pozwala na pracę w kilku częstotliwościach oraz z wykorzystaniem modułu pulsacyjnego. Dzięki innowacyjnej technologii systemu bio-transfer terapeuci mają przez cały czas trwania terapii dokładny wgląd w ilość energii, która jest przekazywana do tkanek Pacjenta.

Urządzenie Doctor TECAR PLUS AVx ma szerokie zastosowanie zarówno w terapii sportowców, osób prowadzących siedzący tryb życia jak i stosowane jest w kosmetologii i fizjoestetyce. Będące na wyposażeniu naszego gabinetu dwie głowice bipolarne wykorzystywane są podczas zabiegów fizjoestetycznych – podczas terapii blizn, redukcji celulitu oraz niwelowaniu zmarszczek.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.