Rehabilitacja spacerem?

Rehabilitacja spacerem - Rydułtowy
Rehabilitacja spacerem – Rydułtowy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż bardzo dobrym sposobem walki z bólem kręgosłupa może być zwykły spacer!

Rehabilitacja w formie zwykłego spaceru?

Oczywiście bardzo istotne jest, aby tempo oraz dystans spaceru były odpowiednio dostosowane do naszych możliwości. Nie należy stawiać sobie celów niemożliwych do osiągnięcia – spacer ma nam sprawiać przyjemność.

Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać wybierając się na spacer, który ma być formą wspomagania rehabilitacji jest odpowiedni dobór obuwia. W pierwszej kolejności zawsze należy stawiać na wygodę – dobieramy więc sportowe obuwie na płaskiej podeszwie, dzięki czemu nie nadwyrężamy dodatkowo kręgosłupa.

Krótkie spacery powinniśmy podarowywać swojemu organizmowi jak najczęściej. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest codzienny 15-minutowy spacer, aniżeli długodystansowa wędrówka raz w tygodniu.

Zbliżający się weekend, mimo zapowiadanych przelotnych opadów deszczu, powinien być dobrą okazją do tego, aby wybrać się z najbliższymi na spacer.

Pamiętajcie: „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.