Terapia manualna - Rydułtowy - Rehabilitacja
Terapia manualna – Rydułtowy – Rehabilitacja

W gabinecie fizjoterapii i rehabilitacji „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska w Rydułtowach stosowane są różne metody terapii manualnej, aby skutecznie pozbyć się problemu naszych Pacjentów.

Nazwa terapia manualna wzięła się z faktu, iż rehabilitacja tym sposobem odbywa się bezpośrednio przez manualną pracę (diagnostykę i leczenie) wykonywaną przez odpowiednio przygotowanego fizjoterapeutę.

Podstawowym elementem skutecznie realizowanej terapii manualnej jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu – terapeuta manualny musi z wykorzystaniem specjalistycznej wiedzy określić przyczynę problemu oraz dobrać odpowiednią metodę, która pozwoli w optymalny sposób poprawić sytuację pacjenta.

Terapia manualna to naturalna metoda leczenia, która likwiduje źródło choroby oraz skraca czas leczenia zarówno w rehabilitacji pourazowej jak i o podłożu reumatoidalnym czy neurologicznym. Bardzo ważny jest zakres metod oraz podejść do terapii manualnej przez terapeutę, gdyż różne szkoły skupiają się na innym podejściu do rozwiązania tego samego problemu – kompleksowa wiedza pozwala skutecznie dobierać sposoby rehabilitacji.

Wskazania do terapii manualnej

Bóle głowy, migreny, wady postawy, drętwienie kończyć, bóle kręgosłupa, rehabilitacja kolana, przemęczenia – to tylko jedne z problemów, których najlepszą drogą rozwiązania może okazać się poprawnie przeprowadzona rehabilitacji z wykorzystaniem umiejętności w zakresie terapii manualnej.

Przeciwwskazania do stosowania terapii manualnej

Do stosowania terapii manualnej są jednak również przeciwwskazania takie jak czynne procesy nowotworowe czy ostre stany zapalne – dlatego w trakcie wywiadu przeprowadzanego przez fizjoterapeutę niezwykle istotne jest, aby nie zatajać informacji o stanie swojego zdrowia.

Terapia manualna – Rybnik, Racibórz, Wodzisław Śląski – z wszystkich tych miejsc trafią Państwo do nas w zaledwie kwadrans – ból nie ma sensu!

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.