Rehabilitacja jest lekiem! Ból kręgosłupa to nie wyrok

Rehabilitacja - Ból kręgosłupa
Rehabilitacja – Ból kręgosłupa

Ile razy odczuwali Państwo w ostatnim tygodniu ból pleców? Z pewnością nie jeden raz, ale problem ten jest bardzo często w naszym społeczeństwie niesłusznie bagatelizowany.

Kręgosłup jest niezwykle ważny dla funkcjonowania całego organizmu, dlatego lekceważenie jego bólu nie jest rozsądnym zachowaniem. Należy pamiętać, iż to właśnie od bólu pleców zaczyna się wiele poważnych problemów zdrowotnych, którym na wczesnym etapie można z powodzeniem zapobiegać.

Najpowszechniej występującą przyczyną bólu pleców jest nadwyrężenie mięśni pleców – należy wiedzieć, iż nie zawsze jest to wynikiem przeprowadzonego treningu. Do przeciążenia mięśni może wystarczyć pojedyncza sytuacja, kiedy dźwigaliśmy ciężki przedmiot w nieodpowiedniej pozycji. W takim przypadku wystarczy już kilka wizyt, aby pozbyć się bólu.

Zdecydowanie poważniejszymi problemami mogą być uszkodzenia dysku, zwężenia kanału kręgowego czy zapalenia stawów kręgosłupa. W sytuacji, kiedy nie było przed wizytą w naszym gabinecie rehabilitacji i fizjoterapii wizyty u lekarza specjalisty, a fizjoterapeuta w trakcie wywiadu uzna, iż jest to wskazane ze względu na wyniki testów funkcjonalnych proponujemy Państwu wizytę u niezwykle cenionego neurologa z którym nasz gabinet ściśle współpracuje.

W skutecznej rehabilitacji najważniejsze jest dokładne zrozumienie przyczyny powstania dolegliwości – wówczas fizjoterapeuta nie tylko pomoże Państwo pozbyć się bólu, ale jednocześnie będzie mógł przekazać istotne wskazówki jak należy zmienić swoje nawyki (sposób chodzenia, siedzenia czy wykonywania codziennych czynności), aby zminimalizować ryzyko wystąpienia ponownie analogicznego problemu.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.