Rehabilitacja - Rydułtowy - Metoda Dorna
Rehabilitacja – Rydułtowy – Metoda Dorna

W gabinecie fizjoterapii i rehabilitacji „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska w Rydułtowach stosujemy popularną, szczególnie w Niemczech, metodę terapii manualnej, która jest rozwijana od ponad 30 lat.

Metoda terapeutyczna skupia się na zaburzeniach statyczno-dynamicznych oraz mięśniowo-więzadłowych. Prawidłowo ukształtowany kręgosłup jest według tej metody rehabilitacji podstawą poprawnego funkcjonowania organizmu. Szczególnie dobre efekty terapii widoczne są w przypadku rehabilitacji rwy kulszowej, rwy ramiennej, skoliozy oraz w wadach postawy.

Głównym założeniem metody Dorna jest prostota oraz delikatność działań manualnych, dzięki czemu terapia jest z powodzeniem stosowana u Pacjentów z niskim progiem bólu. Terapeuta w trakcie rehabilitacji jest empatyczny, a stosowane metody dodatkowo rozluźniają pacjenta w trakcie zabiegów – metoda Dorna nie ma nic wspólnego z chiropraktyką.

Ważnym elementem wyróżniającym terapię manualną metodą Dorna jest fakt, iż Pacjent poznaje ćwiczenia, które następnie wykonuje również samodzielnie – przez co dodatkowo przyspiesza proces powrotu do zdrowia w przypadku stosowania się do zaleceń fizjoterapeuty.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.