Rydułtowy: BOBATH - rehabilitacja pacjentów neurologicznych
Koncepcja BOBATH – rehabilitacja pacjentów neurologicznych – Rydułtowy

IBITA „Ocena i terapia dorosłych pacjentów z chorobami neurologicznymi – koncepcja BOBATH” – to jedna z najbardziej uznanych na świecie metod terapii manualnej, której metody są stosowane podczas rehabilitacji dorosłych pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. W Rydułtowach do tej pory możliwości stosowanie tej terapii były mocno ograniczone. Od stycznia 2019 roku fizjoterapeuta Tatiana Grabowska jest certyfikowanym terapeutą koncepcji BOBATH.

Koncepcja terapii manualnej BOBATH polega na ukierunkowanej na wykonywanie zadań pracy. Jest to uznawana metoda terapii pacjentów po schorzeniach neurologicznych, gdzie celem terapii jest pomoc dorosłym cierpiącym na zaburzenia ruchów, zaburzeń funkcji oraz kontroli postawy u których wymienione problemy wynikają z uszkodzeń w obrębie układu nerwowego.

Terapia Bobath jest rozwijana z sukcesami od ponad 50 lat, a bazuje ono na wiedzy z zakresu kontroli motorycznej, plastyczności układu nerwowego i mięśniowego.

Bardzo istotnym elementem koncepcji Bobath jest założenie, iż nie jest to terapia, która odbywa się jedynie w gabinecie podczas wizyty, ale bazuje ona na całodobowej pracy pacjenta. Jako terapeuta pomagam pacjentowi zrozumieć w jaki sposób powinien wykonywać określone czynności w taki sposób, aby ułatwić życie na obecnym etapie sprawności i jednocześnie stale pracować nad powrotem do sprawności przed wystąpieniem schorzenia – w najbardziej efektywny sposób.

Koncepcja Bobath – rehabilitacja pacjentów w schorzeniach neurologicznych  – Rybnik, Racibórz, Wodzisław Śląski – to zaledwie 10 km od naszego gabinetu fizjoterapii i rehabilitacji „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska w Rydułtowach przy ul. Strzelców Bytomskich 11.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi fizjoterapeutyczne odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.