Jest to terapia z wykorzystaniem diatermii krótkofalowej prądem naprzemiennym o szerokim spektrum częstotliwości fal radiowych od 300kHz do 1 MHz – tyle z aspektów technicznych. Jaki ma ona wpływ na nasz organizm? Dla kogo jest dedykowana? Jak pacjent powinien się przygotować do zabiegu i o czym trzeba pamiętać? Jakich efektów można się spodziewać i dlaczego warto?

Terapia TECAR w dużym uproszczeniu to rodzaj zabiegu fizykoterapeutycznego, który polega na pobudzeniu metabolizmu komórkowego w organizmie pacjenta w celu osiągnięcia większych zdolności regeneracyjnych. Efekt ten uzyskiwany jest dzięki wprowadzaniu w ciało pacjenta impulsu elektrycznego w postaci fali radiowej o określonej częstotliwości – w zależności od zamierzonego celu terapeutycznego.

W naszym gabinecie fizjoterapii posiadamy urządzenie DOCTOR TECAR PLUS AVx, które posiada szerokie spektrum zastosowania dzięki możliwości pracy z częstotliwościami 300, 448, 500, 750 kHz oraz 1, 1.2 oraz nawet 1.5MHz. Fizjoterapeuta ma do swojej dyspozycji dwa tryby pracy: kondensacyjny – zalecany w przypadku leczenia mocno uwodnionych tkanek (np. mięśni, układu krwionośnego oraz limfatycznego) i tryb rezystywny, który sprawdza się w przypadku schorzeń w obrebie tkanki kostnej, chrzęstnej, więzadeł oraz ścięgien.

Urządzenie do rehabilitacji dostępne w naszym gabinecie fizjoterapii posiada ponadto innowacyjny moduł bio-transferu z precyzyjnym pomiarem energii przekazywanej do tkanek w miejscu zabiegowym, dzięki czemu terapeuta ma bardzo szczegółowy wpływ na przebieg terapii w czasie jej trwania.

Dzięki faktowi, iż aparat DOCTOR TECAR PLUS AVx posiada moduł automatyczny możliwe jest łączenie terapii TECAR z pracą manualną, kinezyterapią oraz treningiem funkcjonalnym – sprawia to, iż fizjoterapeuta ma jeszcze większe spektrum możliwości terapeutycznych.

Terapia ta początkowo stworzona z myślą o sportowcach – jest obecnie dostępna również dla osób z mniejszych ośrodków. Nie musisz być już piłkarską gwiazdą AC Milanu czy Atalanty Bergamo (producent urządzenia DOCTOR TECAR PLUS AVx jest oficjalnym partnerem medycznym tych drużyn), aby skorzystać z tej terapii. Bardzo wąski katalog przeciwwskazań do jej stosowania sprawia, że zdecydowana większość osób może korzystać z jej dobrodziejstwa w walce ze schorzeniami.

Terapia DOCTOR TECAR charakteryzuje się przede wszystkim działaniem przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, rozluźniający, biostymulacyjnym i przeciwzapalnym – wszystko to dzięki skutecznemu aktywowaniu mikrokrążenia komórkowego oraz rozszerzania naczyń krwionośnych.

Kontuzje sportowe, zwichnięcia, urazy mięśniowe, bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, zwyrodnienia stawów oraz powroty do zdrowia po zabiegach operacyjnych – to tylko najpopularniejsze sytuacje w których praca manualna fizjoterapeuty przynosi pozytywne efekty, kiedy wspierana jest nowoczesną technologią w postaci terapii TECAR.

Co ważne – terapia TECAR z wykorzystaniem głowic bipolarnych jest skutecznie stosowana w fizjoestetyce – czyli gałęzi fizjoterapii, która odpowiada nie tylko za sprawność ruchową, ale również odpowiada za kwestie związaną z poprawą wyglądu, co ma wymierny wpływ terapeutyczny w wybranych przypadkach. Z wykorzystaniem terapii TECAR możemy skutecznie redukować bliznowacenia (terapia blizn po operacjach, urazach czy cesarskich cięciach) oraz opracowywać obszary zajęte zrostami insulinowym. Urządzenie to posiada również w swoim spektrum oddziaływania odpowiednie parametry, aby poprawiać napięcie skóry (spłycanie zmarszczek) oraz redukować tkankę tłuszczową.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.