Prądy Kotz’a, zwane również „rosyjską stymulacją” to jedna z metod oddziaływania na Pacjenta w trakcie elektroterapii. Ten rodzaj stymulacji ma swoje zastosowanie w przypadku zdrowych mięśni, które są poddawane działaniom modulowanych prądów średniej oraz niskiej częstotliwości, dzięki czemu efekt terapeutyczny osiągany jest bezpośrednio pod przyłożonymi do ciała Pacjenta elektrodami.

W wyniku działania prądów Kotz’a dochodzi do uwolnienia jonów wapna, dzięki czemu pobudzane są komórki mięśniowe co powoduje ich skurcz. Oddziaływanie na Pacjenta prądami Kotz’a wpływa pozytywnie na wzrost siły mięśni oraz przywrócenia im odpowiedniego napięcia oraz poprawę metabolizmu. Z tego powodu elektroterapia prądem Kotz’a zalecana jest osobom cierpiącym na problem zaniku mięśni oraz chcącym poprawić swoją siłę przez dodatkowe wzmocnienie treningu siłowego.

Przydatne informacje:

Pacjent powinien odsłonić okolicę ciała, która będzie poddawana zabiegowi.

Nie jest wymagany strój sportowy.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.