Rehabilitacja - Rydułtowy - Elektrostymulacja
Rehabilitacja – Rydułtowy – Elektrostymulacja

W gabinecie fizjoterapii i rehabilitacji „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska w Rydułtowach wykorzystujemy metodę elektrostymulacji, jako jedne z działań fizykoterapeutycznych w procesie rehabilitacji.

Elektrostymulacja to zabieg wykorzystujący impulsy prądowe o małej częstotliwości, których zadaniem jest powodowanie kurczy grup mięśniowych oraz pojedynczych mięśni. Elektrostymulacja wykazuje również działanie przeciwbólowe.

Należy sobie uzmysłowić, iż istnieje spora różnica pomiędzy naturalnie występującym skurczem mięśni, a tym wywołanym celowo w procesie rehabilitacji metodą elektrostymulacji. W tym drugim przypadku dąży się oczywiście do tego, aby organizm odbierał skurcz w sposób możliwie bliski naturalnemu, na co wpływ mają odpowiednio wysyłane bodźce do naszego ośrodkowego układu nerwowego.

Elektrostymulacja stosowana jest w przypadku Pacjentów u których zdiagnozowano mięśnie porażone wiotko, odnerwienie mięśni.

Również w kosmetologii wykorzystywane są procesy elektrostymulacji, które pozwalają wpłynąć pozytywnie na wygląd sylwetki przez pobudzanie do pracy mięśni brzucha – rewelacyjne efekty w tym przypadku widoczne są jednak w połączeniu ze zdrową i zbilansowaną dietą, aktywnością fizyczną oraz zabiegami kawitacji ultradźwiękowej.

Wskazania:

  • Mięśnie porażone wiotko
  • Mięśnie i nerwy uszkodzone/ odnerwione
  • Nietrzymanie moczu

Przydatne informacje:

Pacjent powinien odsłonić okolice ciała która będzie poddawana zabiegowi.

Nie jest wymagany strój sportowy.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.