Terapia manualna

W gabinecie fizjoterapii oraz rehabilitacji „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska w Rydułtowach stosujemy w praktyce wiedzę zdobytą w czasie studiów, kilkuletniej praktyki zawodowej oraz pogłębianą w trakcie dziesiątek szkoleń oraz kursów doskonalących.

W zależności od rodzaju przypadłości z którą zgłasza się do nas Pacjent wykorzystujemy różne metody terapii manualnej.

  • Metoda McKenziego
  • Metoda IBITA Bobath
  • Metoda PNF
  • Metoda Dorna
  • Koncepcja Kaltenborna i Evjentha
  • Medycyna ortopedyczna wg Cyriax’a
  • Manipulacje krótkodźwigniowe HVLA
  • Techniki specjalne według kursu akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu

Wszystkie te metody mają na celu eliminowanie problemów bólowych oraz usprawnianie narządu ruchu, ale wyróżnia ich to, że patrzą na problem z różnej perspektywy. Fizjoterapeuta świadomy wielu różnych technik zarówno w zakresie terapii manualnej jak i przede wszystkim diagnostyki oferuje swoim Pacjentom kompleksowość, która jest niezwykle istotne w procesie rehabilitacji.

Cena kompleksowej wizyty terapeutycznej w zależności od złożoności problemu rozpoczyna się od 140,00 zł.

Jeżeli w trakcie innych zabiegów terapeuta zauważy konieczność zastosowania technik specjalnych terapii manualnej, wówczas Pacjent jest o tym fakcie informowany, a cena jest zależna od technik, których terapeuta używa. W takich szczególnych przypadkach koszt zależny jest od rodzaju interwencji rehabilitacyjnej oraz uzgodnienia z Pacjentem.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Zapoznaj się również z cenami zabiegów fizjoterapeutycznych oraz masaży.

W przypadku rehabilitacji domowej należy uwzględnić ewentualne dodatkowe koszty związane z dojazdem.