Metoda Dorn – popularna na zachodzie, teraz w Rydułtowach

Rehabilitacja - Rydułtowy - Metoda Dorna
Rehabilitacja – Rydułtowy – Metoda Dorna

Od kilku miesięcy w naszym gabinecie fizjoterapii i rehabilitacji w Rydułtowach stosowana jest znana i praktykowana od ponad 30 lat terapia manualna według metody Dorna.

W Polsce jest to jeszcze relatywnie rzadko stosowana metoda alternatywnej medycyny manualnej, która jest cieszy się olbrzymią popularnością na zachodzie Europy (szczególnie w Niemczech).

Badanie przed rozpoczęciem terapii oraz sama terapia opiera się na badaniu oraz korekcji długości KKD – ustawienia stawów biodrowych, kości miednicy, kości krzyżowej oraz guzicznej. Dzięki sprawdzeniu oraz terapii powyższych elementów możemy skutecznie przeciwdziałać rotacji kręgów.

Kręgi po rotacji mogą skutkować nie tylko bólem w obrębie pleców i kręgosłupa, ale również dłoni, barków czy głowy. Może to mieć również przełożenie na występowanie migren oraz szumów w uszach.

W chwili obecnej po ukończonej pełnej ścieżce edukacyjnej terapii metodą Dorna pora na kolejne wyzwania! Zaczynam intensywne szkolenie w kierunku uzyskania uprawnień szkoleniowych opisywanej metody rehabilitacji.

W gabinecie fizjoterapii „W zdrowym ciele” Tatiana Grabowska przy ul. Strzelców Bytomskich 11 zabiegi odbywają się na podstawie wcześniejszej rejestracji.

Rejestracja telefoniczna: 505 41 76 24

Rejestracja e-mailowa: rejestracja@wzdrowymciele.pl

Rejestracja osobista: bezpośrednio w gabinecie

Cennik zabiegów rehabilitacyjnych pozwala na orientacyjne określenie kosztów rehabilitacji.